Taueryje viduramžiais buvo zoologijos sodas

Po Londono Tauerio tvirtovės apsauginėmis sienomis rastos viduramžių zoologijos sodo liekanos.
Tower
Pasirodo, čia buvo laikoma daug egzotiškų gyvūnų. Rasti raganosių, antilopių ir tigrų kaulai, taip pat gyvačių ir aligatorių odos. Dauguma pirmųjų gyvūnų perėjo per dovanomis besikeičiančių Europos karalių ir karalienių rankas", pasakojo Harvardo universiteto istorijos profesorius Rory Browne (Rouris Braunas) laikraščiui "The Sunday Times".

Seniai žinoma, kad gausiai turistų lankomame Taueryje buvo laikomi laukiniai gyvūnai. Tačiau nauji kasinėjimai ir tyrinėjimai parodė, kad čia buvo net 100 skirtingų jų rūšių.

"Maždaug 1250 metais Norvegijos karalius atsiuntė Henrikui III savo baltąjį lokį, o po metų ar vėliau atsiradęs dramblys buvo padovanotas Prancūzijos monarcho, kuris savo ruožtu gavo jį iš Artimųjų Rytų", pasakojo istorikas.

Tower
Tower

Tačiau dramblys padvėsė po prievartinio girdymo vynu, kuriu buvo siekiama apsaugoti jį nuo šalčio. Stručiai nudvėsė dėl to, kad prižiūrėtojas maitino juos vinimis, manydamas, jog geležis pagerins jų savijautą.

"Tai išties buvo londoniečių šou, kuris ištisus šimtmečius linksmino tiek karališkuosius asmenis, tiek prastuolius", pareiškė vyriausiasis Tauerio archyvaras Geoffrey Parnellas (Džefris Parnelas).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.