“Sveiko” maisto valgytojai gyvena ilgiau

 (8)
Tyrimai parodė, kad daržovių, vaisių, grūdų, neriebių pieno produktų bei liesos mėsos dieta gali prailginti gyvenimą.
“Tai labai praktiškas būdas kaip pagerinti dietą,” sakė daktaras Arthuras Schatzkinas, pripažindamas, kad atkreipdami dėmesį į rekomenduojamus produktus, žmonės pradės valgyti mažiau “nesveiko” maisto.

Ištyrus iš viso 42 000 moterų buvo nustatyta, kad to moterų , kurios valgė rekomenduojamus maisto produktus, grupėje per šešerius metus buvo daug mažesnis mirtingumo lygis nei kitose grupėse. Anot mokslininko, moterys, valgiusios daugiausiai rekomenduojamų produktų, turėjo 30% mažesnę tikimybę mirti nuo vėžio, širdies ligų ar priepuolių palyginus su kitomis ištirtosiomis.

Beje, Schatzkinas pabrėžė, kad jo tyrimo rezultatai dar neįrodo, jog tik “sveika” dieta gali pratęsti gyvenimą.

Nors mokslininkai tyrimo metu atkreipė dėmesį ir į kitus veiksnius, tokius kaip rūkymas, gėrimas bei fizinė veikla, galėjusius įtakoti rezultatus, tačiau Schatzkinas teigė, kad visgi neįmanoma atmesti šių veiksnių reikšmingos įtakos žmogaus gyvenimo trukmei. Bet kokiu atveju, šių rekomenduojamų produktų dieta yra tikrai naudinga sveikatai.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.