Švedija siūlo stiprinti vyrų vaidmenį

 (6)
Lyčių lygybės pionierė Švedija, kurioje daugiau kaip pusė ministrų kabineto narių yra moterys, dabar nori surengti tarptautinę konferenciją vyrų vaidmeniui skatinti.
"Iki šiol lyčių lygybės srityje nelabai buvo kreipiamas dėmesys į vyro vaidmenį. Tačiau, nedalyvaujant vyrams, visuomenėje niekada nepasieksime lyčių lygybės", sakoma antradienį paskelbtame lygių teisių ministrės Margaretos Winberg (Margaretos Vinberg) pareiškime.

M. Winberg yra viena iš 11-os moterų premjero Gorano Perssono (Jorano Peršono) 20 narių ministrų kabinete. Net 43 proc. iš 349 Riksdago narių taip pat yra moterys.

"Tai rodo, kad politinė valia gali pakeisti situaciją", sakė M. Winberg. Pirmadienį JT generalinėje asamblėjoje ji pasiūlė surengti konferenciją tema "Vyrai ir vyriškumas".

Antradienį JT būstinėje Niujorke Švedija ir kitos Šiaurės šalys veda seminarą "Lygybė ir vyrų vaidmuo".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.