Sumo ringe kausis ir moterys

 (4)
Japonijos tradicinė sporto šaka - sumo imtynės - draudžiančios moterims netgi įeiti į ringą, kuriame paprastai galynėjasi imtynininkai, ketina seksualinės lygybės vardan atsisakyti kai kurių draudimų, pirmadienį pranešė Japonijos sumo asociacijos atstovai.
Į tarybą, renkančią sumo čempionus (yokuzunas), pirmą kartą per 50 metų bus įtraukta ir moteris.

"Nei vienas tarybos narys neprieštaravo tam, kad į yokuzunų svarstymo tarybą būtų įtraukta ir moteris," teigė buvęs jaunučių čempionas Suehiro Nagaoka, asociacijos ryšių su visuomene vadovas. "Netolimoje ateityje bus paskelbta naujoji tarybos narė.

Tarybos, įkurtos 1950-aisiais, pagrindinis tikslas buvo išpopuliarinti sumo visos šalies mastu. Šiuo metu taryboje yra 8 nariai, daugelis iš kurių - sumo imtynėmis besižavintys akademikai.

Paskutinį dešimtmetį moterų judėjimo aktyvistės pradėjo intensyvią kampaniją, kuria siekiama sulaužyti 'moterų tabu' sumo varžybose. Kovo mėnesį pirmajai Japonijos moteriai senatorei Fusae Ota visgi nepavyko išsikovoti teisės užlipti ant molinio sumo kovotojų ringo ir įteikti apdovanojimą Osakos turnyro nugalėtojui.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.