"Sukrėsto suaugusiojo sindromas" - nauja namų smurto forma

 (2)
Net ir suaugusios namų smurto aukos gali kentėti nuo tam tikro "sukrėsto vaiko" sindromo, kuris dažnai gali baigtis tragiškai.
Britanijos mokslininkai ištyrę moteris, su kuriomis namuose buvo gana žiauriai elgiamiasi, pastebėjo nemažai panašumų su "sukrėsto vaiko" sindromu: kraujo krešuliai bei patinimas smegenyse, kraujavimas akies obuoliuose bei dėl nuolatinio stipraus kratymo mėlynėmis nusėtos rankos.

Kaip rašoma daktaro T. Carrigano ir ko kolegų tyrimo ataskaitoje, kai viena 34-erių metų moteris buvo atvežta į greitosios pagalbos ligoninę, ji teigė per daug išgėrusi ir nukritusi nuo laiptų. Kitą dieną ji nuolat vėmė ir skundėsi pablogėjusiu regėjimu, o ant jos kūno buvo buvo pastebėti keli apvalūs nudegimai, lyg į kūną buvo užgesintos cigarečių nuorūkos. Tik po dviejų dienų moteris pagaliau prisipažino buvusi mušama.

Per kiats dvi savaites nukentėjusioji kentėjo nuo aiškių sukrėtimo simptomų, o po penkių savaičių ir vėl pasirodė gydymo įstaigoje besiskundžianti krūtinės skausmais. Po trijų mėnesių moters vienos akies regėjimas taip ir neatsistatė. Šiuos sužalojimus Carrigano komanda pavadino "sukrėsto suaugusiojo sindromu". Anot Carrigano, gydytojai turėtų ypatingai atidžiai stebėti pacientus su mušimo ar panašiomis žymėmis.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.