Stresas apsunkina atmintį

Negali atsakyti net ir į lengviausią egzamino klausimą? Viskuo kaltas stresas. Kaip parodė neseniai atliktų tyrimų rezultatai, stresas iš tikrųjų gali labai apsunkinti smegenyse saugomų faktų ir detalių atsiminimą.
Kaip teigia tyrimų autoriai, atmintis gali trumpam sutrikti egzaminų, darbo interviu, testamento išklausymo ir panašiose nemažą stresą sukeliančiose situacijose.

Šveicarų mokslininkas Dominique de Quervainas kartu su kolegomis savo tyrimų rezultatus pagrindė 36-ių suaugusiųjų atliktais atminties testais. Tyrimo dalyviai turėjo pasistengti įsiminti 60 vokiškų daiktavardžių, iš kurių kiekvienas kompiuterio ekrane buvo parodytas ne ilgiau kaip 4 sekundes. Vėliau žmonės turėjo užrašyti tiek daiktavardžių, kiek prisiminė. Kitame teste dalyviams reikėjo tuos pačius žodžius išrinkti iš platesnio žodžių sąrašo.

Norėdami išsiaškinti streso poveikį atminčiai, mokslininkai tyrimo dalyviams testo metu davė kortizono tablečių, kurios padidintų kortizolio, hormono paprastai pasigaminačio stresinėse situacijose, kiekį kraujyje.

Kaip rašomą tyrimų ataskaitoje, išgėrę kortizono tabletes, tyrimo dalyviai prisiminė daug mažiau žodžių nei įprastai. Kitų atminties galimybių pakitimias nebuvo pastebėtas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (4)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.