"Sotheby's" pardavė "Titanic" relikvijas

Unikalios relikvijos, priklausiusios iš skęstančio laivo "Titanic" išsigelbėjusiai keleivei, parduotos už 38 tūkst. svarų (daugiau nei 237 tūkst. litų), ketvirtadienį paskelbė aukcionas "Sotheby's".
Tarp parduotųjų buvo keli Sarah Roth (Saros Rot) asmeniniai daiktai. Po "Titanic" susidūrimo su ledkalniu išsigelbėjusi S. Roth sugebėjo su savimi pasiimti tik rankinę, kurioje buvo trečiosios klasės patikrinimo kortelė ir dienos valgiaraštis.

Patikrinimo kortelė buvo išduota imigrantams ir trečiąja klase keliavusiems keleiviams. Kortele buvo pažymima, kad ją turinčio asmens sveikata patikrinta ir jis neserga jokia infekcine liga.

Kortelė parduota už 13 150 svarų. Ji unikali dėl to, kad iš skęstančio laivo išsigelbėjo labai mažai pigiausios trečiosios klasės keleivių.

Iš valgiaraščio, nupirkto už 20 625 svarus, aiškėja, kad S. Roth pakeliui į Niujorką susituokti su vaikystės draugu Danielu Ilesu (Danielu Ailsu), pusryčiams valgė rūkytų silkių, pietums - keptos jautienos, o pavakariams - šaltos mėsos bei konservuotų daržovių.

S. Roth priklausę pareiškimai ir teismams bei teismų rašyti laiškai parduoti už 1 080 svarų.

"Titanic" nuskendo Atlanto vandenyno šiaurėje, savo pirmosios kelionės metu 1912-ųjų balandžio 14 dieną. Laivas plaukė iš Sautamptono Anglijoje į Niujorką.

Kartu su laivu nuskendo apie 1,5 tūkst. žmonių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.