Socialiai aktyvūs žmonės yra sveikesni

Ar draugiškesnis ir aktyvesnis žmogus gali tapti sveikesnis? Daugelis tyrimų rodo, jog socialiai aktyvesni žmonės iš tikrųjų ilgiau gyvena ir rečiau serga.
"Socialiniai santykiai gali sustiprinti sveikatą," teigė Atlantos ligų kontrolės ir prevencijos centre dirbantys mokslininkai, kurie ilgai tyrė sąsajas tarp įvairių socialinio aktyvumo lygių ir elgesio modelių, įtakojančių riziką susirgti širdies ligomis, tokių kaip rūkymas, fiziniai pratimai, dietos ir pan.

Daktaras Earlas Fordas ir jo kolegos išanalizavo 19 000 respondentų užpildytas Nacionalinės sveikatos ir maitinimosi tyrimų apklausos anketas, kuriose be tradicinių klausimų apie sveikatą, gyvenimo būdą žmonės turėjo atsakyti ir į 5 papildomus klausimus apie jų socialinius kontaktus (bendravimą su šeimos nariais, draugais, dalyvavimą įvairioje veikloje).

Mokslininkai nustatė, kad kuo labiau žmonės buvo įsitraukę į įvairią organizuotą veiklą (pavyzdžiui, religines grupes, sporto klubus), tuo mažiau jie buvo linkę rūkyti. Be to, kuo aktyvesni buvo žmonės, tuo jie labiau buvo linkę valgyti daug daržovių, vaisių, reguliariai matuoti kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį bei dažniau sportuoti.

Individualių socialinių kontaktų tyrimų rezultatai taip pat atskleidė keletą būdingų reiškinių. Daugiau su šeima ir draugais bendraujantys asmenys taip pat buvo linkę matuoti savo kraujo spaudimą bei valgyti daug daržovių ir vaisių, tačiau kuo daugiau individualių kontaktų turėjo respondentas, tuo labiau augo tikimybė, kas jis rūko.

Anot mokslininkų, buvo nustatyta, jog socialiniai santykiai turi teigiamą poveikį kai kuriems elgesio modeliams, tiesiogiai arba netiesiogiai veikiantiems širdies ligų tikimybę. Būtent socialiniai kontaktai žmonėms suteikią reikalingą paramą, galimybę aptarti sveikatos problemas bei suformuoti tam tikrus elgesio standartus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.