Skaičius 13 nelaimingas ir "Eurovizijos" dainų konkurso dalyviams

Anot vieno britų mokslininko, prietaringa skaičiaus 13 baimė gali paaiškinti, kodėl daugeliui tarptautinio "Eurovizijos" dainų konkurso dalyvių, ištraukiančių šį numerį, taip nepasiseka.
Richardas Wisemanas, psichologas iš Hertfordshiro universiteto, išanalizavo "Eurovizijos" konkurso rezultatus nuo pat 1956-ųjų metų, kai jis buvo pradėtas rengti.

Mokslininkas nustatė, kad 'tryliktojo numerio' dainos konkurse visada surinkdavo mažiau balų negu kitos dainos. Šis skaičius daugelyje Europos šalių yra traktuojamas kaip nelaimingas, todėl prietaringesni atlikėjai ima iš anksto bijoti ir dėl to nukenčia pats dainos atlikimas, aiškino Wisemanas.

"Yra laimėjusios tiktai dvi šalys, kurių atstovai buvo išsitraukę tryliktąjį numerį - 1986-aisiais Belgija ir 1985-aisiais Norvegija. Beje, Belgija - tai viena iš nedaugelio Europos šalių, kurioje skaičius trylika yra laimingas," teigė mokslininkas.

Šiai metais įvyksiančiame dainų konkurse tryliktasis numeris atiteko Ispanijos atstovei Serafinai Zubiri, aklai dainininkei, kuri 1992-aisiais jau dalyvavo konkurse.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.