Šiltesnėse šalyse gimsta daugiau berniukų

 (3)
Jei Maltos mokslininkų išvados yra teisingos, tai reiškia, kad vietovė, kurioje gyvenate, gali būti labai svarbiu veiksniu, lemiančiu jūsų vaiko lytį. Kaip parodė tyrimų rezultatai, šiltesnio klimato šalyse Pietų Europoje gimsta daugiau berniukų nei atšiauresnėse Šiaurės šalyse.
Daktaras Victoras Grechas iš Maltos kartu su kolegomis analizavo gimimų atvejus Maltoje 1890-1995 metų, o Vakarų Europoje 1990-1995 metų laikotarpiu.

Ankstesnės studijos parodė, kad paprastai pasaulyje gimstantiems 106 berniukams vidutiniškai tenka 100 mergaičių, tačiau Maltos mokslininkai nustatė, kad šis santykis labai priklauso nuo geografinės vietovės.

“Mes nustatėme, kad berniukų gimimų skaičius priklauso nuo platumos, t.y. kuo aukštesnis platumos laipsnis, t.y. kuo šiauriau yra šalis, tuo mažiau berniukų tenka šimtui mergaičių,” teigė Grechas “Reuters” agentūrai.

“Per pastaruosius 30-50 metų gimusių berniukių skaičius palyginus su mergaičių aiškiai sumažėjo, tačiau Maltoje gimusių berniukų skaičius yra visgi didesnis negu būtų galima tikėtis.” Būtent šis įdomus atradimas ir paskatino mokslininkų komandą atkreipti dėmesį į “geografinę platumą kaip svarbų temperatūrą lemiantį veiksnį”.

Grechas pažymėjo, kad aukštesnė temperatūra “turi įtakos žmonių vaisingumui”, tačiau perspėjo, kad “panašus poveikis iš tikrųjų gali būti susietas ir su kitais klimatiniais veiksniais, pavyzdžiui, vartojamo maisto pobūdžiu”.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.