Šiauliuose - ilgiausios užstalės rekordas

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose pasiektas naujas Lietuvos rekordas - Vilniaus gatvėje esančiame pėsčiųjų bulvare sustatytų stalų ilgis siekė 159 metrus ir 80 centimetrų.
Ankstesnis rekordas pagerintas daugiau nei 50 metrų.

Rekordas buvo pasiektas per Šiauliuose vykusį kaimo muzikantų ir kapelijų festivalį "Ant rubežiaus". Šį festivalį jau šeštus metus iš eilės organizuoja Šiaulių kaimiškos muzikos klubas "Juone pastuoge".

Organizatoriai sakė, kad šiemetė šventė jiems įsiminė ne tik dėl pasiekto rekordo, bet ir dėl joje dalyvavusių žmonių gausos.

Prieš 6 metus pasiklausyti kaimiškos muzikos į "Juone pastuoge" klubo kiemelį susirinko tik keli šimtai žmonių.

Šįkart pėsčiųjų bulvare dvi dienas vykusioje šventėje apsilankiusius miestiečius kaimiška muzika linksmino per 400 į Šiaulius atvykusių muzikantų. Jiems pėsčiųjų bulvare buvo pastatytos 4 scenos.

Neliko nuskriausti ir šioje šventėje savo gaminiais prekiavę tautodailininkai.

Panašių renginių išsiilgę šiauliečiai, prie gatvėje sustatytų stalų atsigėrę generalinio šventės rėmėjo bendrovės "Gubernija" alaus, daug noriau pirko tautodailininkų kūrinius.

Šventės organizatoriai sugalvojo ir keletą atrakcionų - nueiti penkis metrus virš vandens ištiestu rąstu, kiek galima ilgiau išlaikyti 8 kg sveriantį alaus bokalą.

Pereiti virš vandens ištiestu rąstu rizikavo tik nepilnamečiai - kiti vengė, nesėkmės atveju pūkštelėję į vandenį, tapti miestelėnų apkalbos objektu.

Norinčių palaikyti iš pažiūros lengvą atrodantį alaus bokalą atsirado daugiau. Čia savo jėgas išbandė ir vienas neseniai vykusio "Galiūnų konkurso" dalyvis.

Atletiškai atrodantis vyriškis turėjo pripažinti, kad šiam konkursui jis dar nėra pasiruošęs. Čia nugalėjo bei dėžę rėmėjų skirto alaus už tai gavo savo pavardės atskleisti nepanoręs šiaulietis Bronislovas. Jis 8 kg sveriantį bokalą sugebėjo išlaikyti beveik pusantros minutės.

Rengėjai sakė, jog tikisi šį festivalį padaryti tarptautiniu.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.