Šiais metais bus galima apžiūrėti Turino drobulę

Bažnyčios pareigūnai sakė, kad drobulę nuspręsta pradėti rodyti dviem savaitėmis anksčiau, kad ją galėtų pamatyti Pasaulinės jaunimo dienos Romoje dalyviai.

Per praėjusį amžių paprasti žmonės į Turino drobulę galėjo pasižiūrėti 4 kartus. Paskutinis toks kartas buvo 1998 metais ir Turino katedroje ta proga apsilankė 2 mln. piligrimų. Šį kartą tikimasi 3 mln. lankytojų.

Turino drobulė yra 4,4 m ilgio ir 1,2 m pločio audeklas, kuriame matyti neryškus barzdoto ir nukryžiuoto vyro atvaizdas.

1988 metais Anglijos, JAV ir Šveicarijos mokslininkai radiokarboniniu metodu nustatė, kad Drobulė atsirado tarp 1260 ir 1390 metų, todėl tikriausiai yra Viduramžių klastotė.

Tačiau mokslininkai negalėjo paaiškinti, kaip Drobulėje atsispaudė vyro atvaizdas.

Nesutinkantieji su 1988-ųjų tyrimo išvadomis teigia, kad tokie rezultatai buvo gauti todėl, kad audinys per amžius užsiteršė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (28)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (8)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.