Senyvų žmonių vienišumas padidina silpnaprotystės riziką

Senyvi žmonės, kurie gyvena vieni ir neturi artimų draugų, dažniau suserga demencija - įgyta silpnaprotyste, penktadienį paskelbė švedų gydytojai.
Stokholmo gerontologijos tyrimų centro darbuotoja Laura Fratiglioni (Laura Fratiljoni) savo tyrimais parodė, koks svarbus pagyvenusiems žmonėms yra bendravimas. Rezultatai skelbiami žurnale "The Lancet".

Mokslininkė ištyrė apie 1,2 tūkst. stokholmiečių, kurių amžius buvo daugiau nei 75 metai. Pasirodė, kad bendravimas su daugeliu žmonių gali užkirsti kelią demencijai.

"Nesant emocinių ir socialinių stimulų, 60 proc. gali padidėti rizika susirgti demencija ir Alzheimerio liga", sakė L. Fratiglioni.

Ji ir jos kolegos apklausė sveikus žmones ir pakartojo tyrimą po trejų metų. Tuo metu 176-iems iš šių žmonių diagnozuota demencija.

"Reikia permąstyti pagyvenusiųjų sveikatos apsaugos sistemą. Svarbu, kad senyvi žmonės gyventų savo aplinkoje, bet turime užtikrinti, kad jie neliktų visą dieną vieni", sakė mokslininkė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.