Seksas - ne greičiausias būdas giminei pratęsti

 (6)
Seksas nėra greičiausias būdas giminei pratęsti, bet turi savo prasmę, teigia britų mokslininkai.
Nelytiniu būdu organizmai - augalai, grybai ir kai kurie bestuburiai gyvūnai - gali daugintis dvigubai greičiau ir palikti daugiau palikuonių. Evoliucionistai ilgai suko galvas, kodėl nelytinis dauginimasis nepakeitė lytinio.

Dabar į šį klausimą žurnale "Nature" atsako Sautamptono universiteto mokslininkai.

Jų nuomone, nelytinis dauginimasis išstumiamas dėl to, kad daugiau palikuonių turi aršiau konkuruoti dėl tų pačių resursų.

"Tai ekologinė problema", sakė populiacijų ekologas Patrickas Doncasteris (Patrikas Donkasteris).

Lytinio ir nelytinio dauginimosi koegzistavimas yra palikuonių kiekio ir ribotų išteklių sąveikos stabili išdava.

"Pirmieji pasaulio augalai ir gyvūnai dauginosi nelytiškai, bet tam tikru evoliucijos momentu atsirado lytinis dauginimasis", sakė P. Doncasteris ir tokio dauginimosi atsiradimo priežastimi nurodė tai, kad lytinis dauginimasis padidina genetinę įvairovę ir leidžia eliminuoti arba neutralizuoti žalingas mutacijas.

Dėl šios priežasties lytiniu būdu besidauginančios rūšys yra geresnės kovoje dėl išlikimo ir tai kompensuoja mažesnį palikuonių skaičių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.