Rusijos banko monetoje - Stalino atvaizdas

 (3)
Rusijos bankas pirmą kartą per posovietinę istoriją išleido į apyvartą 100 rublių atminimo monetą su Josifo Stalino atvaizdu.
Rusijos laikraštis "Komersant" penktadienį praneša, kad 100 rublių (14 litų) vertės sidabrinę atminimo monetą su Stalino, Churchillio ir Trumano atvaizdu išleido Centrinis bankas Potsdamo konferencijos 55-metinių proga.

Niekada Stalino atvaizdo nebuvo monetose, pabrėžia "Komersant".

"Centrinis bankas vėl perrašo istoriją - Stalinas sugrįžta?", retoriškai klausia laikraštis.

"Praėjus /.../ dešimtmečiui po komunizmo žlugimo Rusijoje, Centrinio banko jubiliejinio projekto autoriai faktiškai atgaivina Stalino vadovaujamo vaidmens idėją", pažymi laikraštis.

"Tai, kad Stalinas jubiliejinėje monetoje ne vienas, o drauge su antihitlerinės koalicijos sąjungininkais Harry S. Trumanu (Hariu Trumenu) ir Winstonu Churchilliu (Vinstonu Čerčiliu), reikalo esmės nekeičia", mano "Komersant".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.