Romos vadovai atsisakė remti gėjų šventę

 (3)
Pirmadienį Romos miesto vadovai oficialiai atsisakė remti ir finansuoti Italijos sostinėje turinčią įvykti 2000 metų Pasaulio gėjų šventę, kuriai priešinasi Vatikanas ir dešiniųjų politikai.
Renginio organizatoriai pareiškė, jog šventė bus surengta, o žmogaus teisių gynimo grupės, pavyzdžiui, "Amnesty International" ir Tarptautinė gėjų ir lesbiečių žmogaus teisių komisija, rengiasi pateikti protestus dėl rėmėjų atsisakymo remti renginį ir skirti jam žadėtus 200 tūkstančių JAV dolerių.

Romos meras Francesco Rutelli sakė, jog sprendimas nereiškia, kad šventė negali įvykti. Tačiau šventės organizacinės grupės atstovė Deborah Oakley Melvin apkaltino Romos vyriausybę baimės ir netolerancijos atmosferos formavimu. Šiuo metu organizatoriai ieško alternatyvių finansavimo šaltinių ir žada daryti viską, kad festivalis įvyktų.

F.Rutelli sakė, kad miesto valdžia negali sutikti su kai kuriais šventės renginiais, pavyzdžiui, madų demonstravimu, kuriame dalyvautų ir gėjai, netoli Romos bažnyčios centrinėje sostinės aikštėje.

Mero laiške, kurį gavo šventės organizatoriai, pastarieji kaltinami nenoru dirbti bendradarbiavimo dvasia, kad gėjų šventė įvyktų tvarkingai, kartu su kitais tuo pat metu mieste vyksiančiais renginiais.

Merijos laiške organizatoriams taip pat buvo uždrausta plakatuose ar su švente susijusiuose leidiniuose naudoti miesto ženklą.

Vatikanas ir aukšto rango Italijos katalikų bažnyčios dvasininkai paprašė atidėti renginį arba perkelti jį į kitą miestą, nes tuo pat metu Bažnyčia minės šventuosius metus, kurie į Romą sutrauks šimtus tūkstančių maldininkų.

Kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio aljanso partijos vadovai taip pat pareiškė, jog netinka rengti pasaulinį gėjų suvažiavimą kartu su Katalikų bažnyčios 2000 metų jubiliejumi. Katalikų bažnyčia teigia, kad homoseksualūs polinkiai, priešingai nei veiksmai, nėra nuodėmingi.

Praėjusią savaitę Italijos ministras pirmininkas Giuliano Amato sukėlė pasipiktinimą savo ir taip netvirtoje kairiojo centro koalicijoje, kai parlamente pareiškė, jog neįmanoma sustabdyti ar nukelti renginio.

Ministras pirmininkas pareiškė: "Deja, teisė rengti protestus buvo įrašyta 1948 metais priimtoje Italijos konstitucijoje". Būtent dėl žodžio "deja" ir pasipiktino dalis kairiųjų politikų.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.