Robotai – ateities diktatoriai?

 (2)
Neseniai vienas geriausių pasaulio kompiuteristų perspėjo, kad ateityje technologija gali tapti nebekontroliuojama, todėl paskatino visuomenę kruopščiai pergalvoti egzistuojančią inovacijų etiką.
Billy Joy’jus, “Sun Microsystems” vienas iš įkūrėjų, mano, kad jeigu dinamiška technologijų pažanga nebus kontroliuojama, tai “superprotingos technikos” karta ateityje gali lemti žmonijos išnykimą.

Šis perspėjimas – tai tik vienas iš retų, susimąstyti skatinančių balsų šiuolaikinėje industrijoje, kurioje nuolatinės varžybos ir dinamiškas technologijos vystymasis verčia pamiršti galimas ilgalaikes pasekmes ateityje.

Balandžio mėnesio žurnalo “Wired Magazine” numeryje išspausdintame pranešime Joy’jus perspėja apie į “2001: Kosminę odisėją” panašią žmonijos ateitį.

“Mes įsiveržėme į naują šimtmetį be jokių stabdžių, planų ar kontrolės. Paskutinė galimybė pradėti kontroliuoti šį veržimąsi grėsmingai artėja,” teiga jis.

Kompiuterių specialistas atkreipia dėmesį į tris pagrindines, didžiausią rūpestį keliančias perspektyvas.

Visų pirma, anot Joy’jaus, robotų technologijos vystosi taip greitai, kad po trijų dešimtmečių galima tikėtis “robotų giminės”, kuris galės pati nevaržomai reprodukuotis. Antra, specialistui susirūpinimą kelia ir vis didėjantį pagreitį įgaunantis klonavimas, kuris ateityje gali literatūriška prasme sunaikinti natūralųjį pasaulį arba žmonijos vystymąsi sutelkti tik į kelių žmonių rankas. Pagaliau trečia, nanotechnologija (objektų kūrimas “atomas-prie-atomo” principu) ateityje įgalins kurti tiesiog mikroskopiškus “protingus” aparatus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.