Račas apsi...riko!

 (2)
Balandžio 11 d. Seimas priėmė ir Diplomatinės tarnybos įstatymo įgyvendinimo įstatymo 4 straipsnio papildymo įstatymą.
Pagal šį įstatymą 1940-1990 metais Lietuvai atstovavusiems diplomatams arba jų našlėms Vyriausybės nutarimu bus skiriama renta. Jos dydį ir sąlygas nustatys Vyriausybė. Seimo narys konservatorius Antanas Račas, pristatydamas šį projektą, kolegas informavo, kad "tokių asmenų tėra penki: S.Bačkis, K.Lozoraitis, A.Simutis ir diplomatų V.Balicko bei S.Lozoraičio našlės".

LŽ, žinodamos, jog Lietuvos diplomatijos veteranas, ambasadorius, teisės daktaras Stasys Antanas Bačkis į Amžinojo Tėvo namus iškeliavo 1999-ųjų lapkričio 10 d. ir jau niekaip nebegali būti tarp tų, kuriems bus mokama renta, paskambino A.Račui ir pasiteiravo, ar iš tiesų jis taip sakė.

"Taigi Bačkis nemiręs!" - užtikrino buvęs mokyklos direktorius, dabar Seimo Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) frakcijos, Užsienio reikalų bei Europos reikalų komitetų narys.

"Aš tai ten Seime perskaičiau, kas buvo parašyta Užsienio reikalų ministerijos pranešime", - galų gale pasitaisė parlamentaras. Ne mažiau nustebome, paskambinę į Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos skyrių ir paklausę tikslios diplomato S.Bačkio mirties datos.

"Tiksliai atsakyti negalime, bet žinome, kad buvo šalta. Na, maždaug 1999-ųjų sausis", - LŽ informavo guvus vyriškas balsas, atsakymo ieškojęs ketvirtį valandos.

Tuo tarpu Prezidentūros tarnautojai žinojo garbaus diplomato gimimo ir mirties datas (mirė 1999 m. lapkričio 10 d.). Ir kad palaidotas jis Antakalnio kapinėse, Vilniuje. Taigi nelabai toli nuo Seimo, kurio 74 nariams (tiek jų girdėjo minėtą A.Račo frazę ir nė vienas jos nepatikslino) būtų pravartu nuvykti ir savo akimis įsitikinti, kad jų kolega rentai gauti pristatė jau amžinybėn iškeliavusį žmogų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.