Prokuratūros jubiliejus - pogrindyje

Neseniai 10 metų atkūrimo jubiliejus iškilmingai šventė Valstybės kontrolė ir Valstybės saugumo departamentas. Kalbama, jog kovo 30 dieną tokį pat jubiliejų būtų minėjusi ir prokuratūra, jeigu ne viena aplinkybė, kurios K.Pėdnyčia išvengti niekaip negalėjo: į iškilmes jam būtų reikėję kviesti ir A.Paulauską.
Prokurorai nusispjovė ir dešimtmetį šventė pogrindyje.

Kitaip nei saugumas ar policija, prokuratūra neturi profesinės šventės. Iki šiol įkūrimo dieną ji švęsdavo kovo 30-ąją. Būtent tądien 1990 m. prokuratūros darbuotojai pasižadėjo tarnauti naujai įkurtoje Lietuvos Respublikos prokuratūroje.

Prokuratūros penktosios metinės 1995 m. buvo sutiktos itin iškilmingai. Vidaus reikalų ministerijos Kultūros ir sporto rūmuose buvo surengtas koncertas, pareigūnus pasveikino tuometiniai šalies, kitų teisėsaugos institucijų vadovai. Pasak prokurorų, tada mažai kas galėjo įsivaizduoti, jog 2000-aisiais švęsti jubiliejų iš esmės bus uždrausta.

Šiemet iš anksto perspėta, kad lėšų šventei nėra, todėl kovą kai kuriose apygardų prokuratūrose darbuotojai tai progai buvo susimetę kas kiek galėjo. Likus kelioms dienoms iki jubiliejaus, iš Vilniaus atėjo komanda šventę atšaukti.

Jubiliejus vis tiek buvo minimas, tik pogrindyje, kaip kitados Vasario 16-oji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.