Prievartauti – natūralu?

Keli mokslininkai išreiškė nepritarimą dar knygynų lentynose nepasirodžiusiai knygai “A Natural History Of Rape” (Natūrali prievartavimo istorija), kurioje teigiama, jog prievartavimas yra natūrali žmonių evoliucijos pasekmė, o visi vyrai gali būti prievartautojais.
Ketvirtadienį žurnalo “Nature” naujausiame numeryje šią knygą mokslininkai pavadino moksliškai nepagrįsta. Tai buvo neįprastas žurnalo redaktorių žingsnis pateikti knygos apžvalgą dar nepasirodžius pačiam leidiniui.

“Autoriaus tyrimų įrodymai arba neparemia jo iškeltų hipotezių teisingumo, arba yra labai migloti ir nesuprantami, arba netgi įrodo greičiau priešingas pozicijas,” prisipažino knygos apžvalgininkai Jerry Coyne iš Čikagos universiteto ir Andrew Berry iš Harvardo Palyginamosios zoologijos muziejaus.

Pakankamai kritiška knygos apžvalga tiesiog įpykdė jos autorius Randy Thornhillą bei Craig palmerį, kurie išreiškė abejones dėl abiejų apžvalgininkų kompetencijos ir objektyvumo.

“Šie kritikai nepripažįsta jokioms gyvyvės formoms ir ypač žmonėms būdingos evoliucijos,” prisipažino biologas Thornhillas.

Daugelį metų buvo manoma, kad prievartavimas yra tik žiauri jėgos išraiška ir smerktinas nusikaltimas, tačiau knygoje teigiama, jog tokia seksualinė prievarta galėjo atsirasti greičiau kaip priemonė, kurią moterų atstumiami vyrai naudojo savo reproduktyvumo galimybėms įrodyti.

Beje, nemažai trūkumų ir netikslumų knygoje įžvelgė ir kiti prievartavimų ekspertai.

“Tik perskaičiusi 5 puslapių ilgio knygos reziume, aš jau pastebėjau 52 ginčytinus faktus,” pareiškė profesorė Mary Koss iš Arizonos universiteto.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.