Reklama, kurioje pavaizduota Švč. Mergelės Marijos statula, apgobta prezervatyvu, papiktino JAV katalikiško žurnalo "America" leidėjus ir katalikiškuose tinklalapiuose sulaukė piktų komentarų.
Prezervatyvai
© Corbis/Scanpix
Savaitraštis "America", kurį leidžia jėzuitų ordino kunigai, savo pranešime spaudai teigė, kad jį papiktino ir įžeidė reklama, kuri, leidėjų teigimu, gruodžio 5 dienos numeryje buvo išspausdinta jiems nežinant.

Vienas Londono menininkas, matyt nusprendęs papokštauti, reklamoje siūlo pirkti statulą "Ekstra Mergelė" ("Extra Virgin") - "pritrenkiančią... Švč. Mergelės Marijos, stovinčios virš šėtono ir apsigobusios švelniu latekso šydu, statulą".

Spalvotoje nuotraukoje matyti raudonu rūbu vilkinti Marija, apsigobusi permatomu, bet aiškiai įžiūrimu prezervatyvu. Pasak krikščionybės mokymo, Marija, gimdydama Jėzų, buvo skaisti.

"America" redaktoriai išplatino pranešimą su atsiprašymu: "Mums buvo nepatogu, kad skaitytojai turėjo atkreipti mūsų dėmesį į įžeidžiamą reklamą, kuri praslydo pro mūsų akis ir pasirodė gruodžio 5 dienos numeryje... Dar didesniu įžeidimu tapo tai, kad reklamos autorius savo atsakyme susirūpinusiam skaitytojui pažymėjo savo menu norėjęs pasityčioti iš katalikų tikėjimo ir pasišventimo".

"Ėmėmės kelių priemonių sugriežtinti išankstinę reklamos peržiūrą ir išreikšti pasipiktinimą šiuo menininku", - teigė jie.

Problema kilo dėl to, kad "America" leidėjai prieš numerio pasirodymą matė tik juodai baltą reklamos nuotrauką, kurioje prezervatyvas nebuvo ryškus, teigė vienas iš žurnalo redaktorių, kunigas Jamesas Martinas.

"Kai mūsų reklamos darbuotoja išvydo juodai baltą fotografiją, ji nieko nepastebėjo, - per interviu telefonu sakė J.Martinas. - Paėmęs išleistą žurnalo numerį pamačiau šią reklamą ir pamaniau, kad ji keistoka, tačiau mes nuolat gauname keisčiausio religinio meno reklamas".

Dar viena šio nesusipratimo priežastis galėjo būti ta, kad katalikų kunigai nežino, kaip atrodo prezervatyvai.

"Esame jėzuitai, - teigė J.Martinas. - Nemanau, kad redaktorių biure rasite bent vieną žmogų, kuris būtų matęs prezervatyvą". Tuo tarpu žodžiai "latekso šydas" įtarimų nesukėlė, pažymėjo jis.

Didžiojoje Britanijoje gimęs menininkas Steve`as Rosenthalis ketvirtadienį savo laiške rašė: "Pagrindinis šio kūrinio tikslas yra pabrėžti Vatikano nepritarimą prezervatyvų naudojimui. Žurnalas "America" man pasirodė tinkamiausia vieta kontekstualizuoti šį kūrinį ir užmegzti dialogą".

Į kilusį sąmyšį kritiškai reagavo ir Italijos laikraštis "Corriere Della Sera", kuris perspausdino nuotrauką su antrašte: "Marijos šydas? Prezervatyvas".

"Visa tai nutiko tokioje Bažnyčioje kaip Amerikos, privedusia prie dvasinio skurdo ir pasibjaurėjimo dvasininkija, kuri, regis, pernelyg dažnai mėgsta glamonėti seminarijos studentų genitalijas", - rašoma redakcijos skiltyje.

Žurnalas "America" nemalonumų turėjo ir gegužės mėnesį, kai išspausdino straipsnius apie kunigų homoseksualizmą, Vatikano slaptumą ir prezervatyvų naudojimą kovai su AIDS. Po šių publikacijų dėl Vatikano spaudimo atsistatydino ankstesnis žurnalo redaktorius, kunigas Thomas Reese`as (Tomas Rysas).

Katalikų Bažnyčia draudžia bet kokias kontracepcijos priemones. Tai reiškia, kad ji prieštarauja ir prezervatyvams, netgi jei jie naudojami AIDS plitimui sustabdyti. Kita vertus Bažnyčia turi daug ligoninių ir klinikų, skirtų AIDS aukoms.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (148)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (60)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (30)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1229)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (7)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (341)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (6)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (20)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...