Prancūzai surado Egipto karalienės piramidę

 (1)
Prancūzų archeologai Sakaroje netoli Kairo atrado piramidę, kuri buvo pastatyta senovės Egipto karalienei iš šeštosios faraonų dinastijos.
"Piramidė atrasta sekmadienį ir dabar Egipte iš viso žinomos 108 piramidės", trečiadienį sakė al Gizos piramidžių rajono vyriausiasis istorinio paveldo pareigūnas Zahi Hawassas (Zahis Havasas).

Archeologai, vadovaujami profesoriaus Jeano Leclanto (Žano Leklano), ant karalienės palaidojimo kambario sienų aptiko hieroglifais užrašytų tekstų. Anksčiau tokių tekstų, paprastai pasakojančių apie pomirtinį valdovų gyvenimą, buvo randama tik faraonų piramidėse.

"Tai pirmas kartas, kai karalienės piramidės viduje rasta tokių įrašų. Tekstas patvirtina karaliaus dieviškumą ir padeda karalienei pakilti į dangų", sakė Z. Hawassas.

Pasak jo, karalienė buvo vardu Anchnspepė - faraono Pepio I žmona ir Pepio II motina. Piramidė karalienei pastatyta prieš 4 tūkst. metų.

Piramidės dalis eksponuojama Egipto muziejuje 8-ojo Tarptautinio egiptologijos kongreso, vyksiančio iki balandžio 3-iosios, proga.

Sakara yra į pietvakarius nuo Pepio I laikų sostinės Memfio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.