Politinės kovos priemonė - ginkluotas asilas

 (10)
Naujoji sąjunga (socialliberalai) ėmėsi Ezopo kalbos ir į politinę areną išleido asilę Rozą.
Naminis gyvulys, apginkluotas karišku šalmu, šovinių apkaba, pistoleto dėklu ir kompasu prie kanopos, pikete, vakar surengtame prie Seimo rūmų, socialliberalų sumanymu, turėjo kovoti už asignavimų švietimui padidinimą.

Asilę Rozą piketo dalyviai parėmė plakatais su užrašais "Neišsilavinęs jaunuolis nebus geras kareivėlis", "Naujoji sąjunga renkasi švietimą" ir panašiai.

Vakar Seimo plenariniame posėdyje buvo numatytas antrasis Naujosios sąjungos inicijuoto ir beveik 100 tūkstančių piliečių paremto projekto padidinti asignavimus švietimui krašto apsaugos sistemos sąskaita svarstymas.

Prieš tai savo neigiamas išvadas apie projektą buvo pateikę pagrindiniai Seimo komitetai.

Kaip aiškino žurnalistams, pagrindiniams piketo žiūrovams, Naujosios sąjungos vicepirmininkas Gediminas Dalinkevičius, savo tautai ir savo švietimui mes privalome skirti tiek pinigų, kad neliktų Rozos įvaizdžio.

Pasak G.Dalinkevičiaus, tokia netikėta akcija norima atkreipti valdžios dėmesį, jog negalima ignoruoti 100 tūkst. piliečių, kurie pritarė papildomam švietimo finansavimui, nuomonės.

G.Dalinkevičius teigė, kad asilas nieko nesimbolizuoja.

"Šitas asiliukas yra tautosaka. Seimo pirmininkas mėgsta Ezopo kalbą ir tautosaką. Tai mes ir atvežėm asilą prie Seimo - gal taip geriau susišnekėsim", - sakė socialliberalų vicepirmininkas.

Anot socialliberalų politiko, asilo dalyvavimas pikete nėra gyvūnų teisių pažeidimas.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.