Pirštų ilgis gali rodyti seksualinę orientaciją

Kalifornijos universiteto mokslininkai nustatė, kad lesbiečių tarp bevardžio piršto ir smiliaus yra didesnis ilgių skirtumas. Lesbietės buvo lyginamos su heteroseksualios orientacijos moterimis.

Rasta netiesioginių tokio paties dėsningumo tarp vyrų įrodymų, bet tik tuo atveju, jei homoseksualūs vyrai turėjo kelis vyresnius brolius.

Dabar mokslininkai bando pagrįsti teoriją, jog didesnė vyriškų hormonų (androgenų) koncentracija gimdoje lemia tiek kitokį pirštų ilgį, tiek homoseksualumą. Tai prieštarautų stereotipui, kad gėjai yra "moteriški".

Šie tyrimai paremia teoriją, kad seksualinė orientacija bent iš dalies yra įgimta, o ne lemiama vien kultūrinės įtakos ar psichologinių problemų.

Mokslininkai pasinaudojo jau anksčiau žinota žmogaus proporcijų ypatybe. Vyrų smilius dažniausiai būna trumpesnis už bevardį pirštą, o moterų abu šie pirštai maždaug vienodo ilgio. Manoma, kad šį ir daugelį kitų skirtumų tarp lyčių lemia androgenų, pavyzdžiui, testosterono, koncentracijų skirtumai. Androgenų yra abiejų lyčių žmonėse.

Tyrimo metu 720-ies žmonių trijuose gatvės festivaliuose San Franciske buvo paklausta apie seksualinę orientaciją ir pamatuoti jų pirštai.

Lesbiečių pirštų ilgių santykis buvo artimesnis vyriškajam.

Jau anksčiau žinota, kad kelis vyresnius brolius turintys vyrai dažniau būna gėjais. Spėjama, kad kelis kartus iš eilės gimdoje formuojantis vyriškos lyties vaisiui, didėja androgenų koncentracija. Tokių gėjų smilius buvo santykinai trumpesnis už kitų vyrų.

Kitais tyrimais nustatyta ir daugiau nežymių anatominių skirtumų tarp gėjų ir heteroseksualių vyrų - tam tikros smegenų struktūros ir varpos dydis (homoseksualų "naudai").

Nacionalinės gėjų ir lesbiečių programos aktyvistė Paula Ettelbrick (Pola Etelbrik) sakė, kad kai kurie gėjai palankiai įvertins šiuos tyrimus, nes seniai skelbia jų orientaciją esant biologiškai nulemta. Tačiau homoseksualumo priežastys neturėtų būti pateikiamos diskusijose apie lygias teises, pridūrė P. Ettelbrick.

Dauguma mokslininkų mano, kad homoseksualumą nulemia sudėtingas biologinių, socialinių ir psichologinių veiksnių derinys.

"Tik kvailys galėtų teigti, jog mes tvirtai žinome, kad homoseksualumo priežastys tikrai biologinės", sakė psichosociologas Bernardas J. Gallagheris (Bernardas Dž. Galaheris).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (4)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.