Paveikslas įvertintas milijonais

Pirmadienį Niujorko "Christie's" aukcione Claude'o Monet paveikslas iš "Vandens lelijų" ciklo buvo parduotas už 20 906 tūkst. dolerių.
Bet tai nėra didžiausia kaina, kada nors sumokėta už šio tapytojo drobę iš "Vandens lelijų" ciklo, kuris, specialistų nuomone, yra impresionizmo kvintesencija, kadangi praėjusiais metais už vieną šio ciklo paveikslų per aukcioną Niujorke buvo paklota 22,5 milijono dolerių.

Po 1890 metų C.Monet pradėjo tapyti garsiąsias serijas, kartojančias tą patį motyvą, kintantį nuo apšvietimo įvairiu paros metu ir įvairiais metų laikais nuo oro sąlygų.

Prie tokių ciklų priskiriami "Topoliai", "Kupetos", "Ruano katedra" bei Londono ir Venecijos vaizdai.

"Vandens lelijų" ciklas buvo kuriamas nuo 1905 metų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.