Paukščių tako galaktikoje pastebėti paslaptingi spindulių šaltiniai

 (3)
Neseniai mokslininkai Visatoje pastebėjo keistų, tačiau labai galingų gama spindulių šaltinių spiečių.
Mokslininkų nuomone, šie naujos rūšies gama spindulių skleidėjai gali būti nedidelės juodosios skylės, išsisklaidžiusios Paukščių tako galaktikoje, susprogusių žvaigždžių liekanos arba tam tikri keisti pulsarai.

"Mes dar nežinome kas tai yra iš tikrųjų, tačiau jie tikrai ypač keisti ir jų labai daug," teigė astrofizikas Neilas Gehrenas. "Be to, jie yra arčiau Žemės nei kiti gama spindulių šaltiniai...tik už kelių šimtų šviesmečių."

Visos Paukščių tako galaktikos skersmuo yra išsitęsęs maždaug iki 100 000 šviesmečių, o vienas šviesmetis (apytikslis atstumas, kurį šviesa nukeliauja per metus) sudaro 10 trilijonų kilometrų.

Nors šie neseniai pastebėti gama spindulių skleidėjai yra blyškesni už kitus šių spindulių šaltinius, tačiau jie yra labai stiprūs, daugiau kaip 20 milijonų kartų stipresni už mums įprastą šviesą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.