Patelės gali užuosti savo jauniklius

Mokslininkai teigia įrodę iki šiol tik numanytą dalyką - kad patelės gali užuosti savo jauniklius.
Mokslui žinoma, kad gyvūnai, tarp jų ir žmonės, išskiria ir užuodžia feromonus, kurių kvapas nėra malonus visuotinai pripažįstama prasme. Feromonai perduoda tam tikrą informaciją kitiems tos pačios rūšies gyvūnams.

Žmonių feromonus išskiria pažastyse esančios liaukos.

Jillis Mateo (Džilis Mateus) ir Robertas Johnstonas (Robertas Džonstonas) iš Cornello (Kornelo) universiteto Niujorke aiškinosi, ar žiurkėnų patelės gali savo vaikus atpažinti vien iš kvapo.

Jie izoliavo žiurkėnų jauniklius, kol jiems dar neišsivystė uoslė ir augino su kitos vados jaunikliais. Tie žiurkėnai pažinojo tik "pamotės" ir netikrų "brolių" kvapą.

Po kelių savaičių, kai patelės subręsdavo ir galėdavo poruotis, mokslininkai jų "pasirinkimui" pateikdavo įvairių žiurkėnų kvapus. Tarp jų būdavo ir tikrųjų bei netikrųjų "brolių" kvapai.

Žiurkėnų pateles aiškiai traukdavo negiminingų joms žiurkėnų kvapas, rašoma leidinyje "Proceedings of the Royal Society of London".

Tyrimo rezultatai rodo, kad žiurkėnai, naudodamiesi uosle, nesiporuoja su artimais "giminaičiais".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.