Paskutinius blaivyklos klientus suvaidino aktoriai

 (2)
"Lietuvos kultūra neteko dar vieno kultūrinės reikšmės pastato", - paskelbė Senamiesčio teatro aktoriai vakar uždarydami Vilniaus blaivyklą.
Pirmą kartą blaivyklos istorijoje išblaivinti jos klientai buvo išlydėti su muzika ir plojimais.

Išsiblaivyti iki ryto suspėjo tik du iš vienuolikos paskutinę naktį blaivykloje praleidusių vyrų.

Išleisti į kiemą jie dengėsi veidus striukėmis ir stengėsi kuo greičiau pasprukti nuo blaivyklos kiemą užplūdusių svečių.

Kalbesni už tikruosius klientus buvo paskutinius lankytojus suvaidinę Senamiesčio teatro aktoriai.

Jie siūlė vietoj blaivyklos padaryti vienuolyną ir pakabinti lenteles su visų joje apsilankiusiųjų pavardėmis. Su gėlėmis tariamųjų klientų prie blaivyklos durų laukė jų žmonos.

"Visada čia rasdavau savo vyrą. Ką daryti, kur aš jį dabar surasiu?" - susijaudinimo ašaras prie mikrofono braukė viena iš vyrus pasitikusių žmonų.

"Tikras vyras turi pabūti blaivykloje, po to prasiblaivymui pasodinti medį, pradėti sūnų ir tada pastatyti namą. Po medžiu pavargus bus galima atsigulti, su sūnumi - išgerti, name - pailsėti", - sakė blaivyklos uždarymo iškilmėms vadovavęs aktorius Gintaras Mikalauskas.

Nors blaivyklos kamerose dar buvo likę neišsiblaiviusių klientų, aktoriai simboliškai užkalė jos duris, o blaivyklos iškabą padovanojo jos vadovui Vytautui Galatilčiui.

Bekalant duris iš vidaus pusės pasigirdo garsus beldimas. Iš blaivyklos buvo išleista visų joje buvusių klientų dvasia - angelas. Angelui bei paskutinius klientus vaidinusiems aktoriams atiteko sostinės vyriausiojo policijos komisariato prizas - paskutinė kelionė automobiliu VAZ po sostinės vietas, iš kurių dažniausiai į blaivyklą būdavo atvežami klientai.

Vilniaus policija blaivyklos atsisakė norėdama sutaupyti pinigų. Praėjusiais metais blaivyklos išlaikymas kainavo beveik 825 tūkstančius litų.

Nuo šių metų pradžios joje buvo išblaivintas 2691 vilnietis.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.