Pasimetė palydovas

Žlugo tarptautinio “Sea Launch” konsorciumo vykdytas komercinis raketos paleidimas į kosminę erdvę, kurio metu buvo sugadintas vienas JAV palydovas.
Michaelas Johnsonas, kompanijos “ICO Global Communications” atstovas, “Reuters” agentūrai pranešė, jog pirmasis iš dvylikos jo kompanijai sukurtų palydovų buvo paprasčiausiai pamestas.

Šis komercinis raketos paleidimas buvo dalis tarptautinio “Sea Launch” projekto, kurį kartu vykdo tokios kompanijos kaip “Boeing”, “Kvaerner Group” iš Norvegijos, Rusijos kosminių erdvėlaivių kūrėja kompanija “Energiya” bei Ukrainos raketų kompanija “Južnoje”.

“Vykdomas tyrimas. Raketa pakilo sėkmingai, tačiau po paleidimo jai kažkas atsitiko,” teigė Javieras Mendoza, kompanijos “Boeing”, kuriai priklauso 40% “Sea Launch” akcijų, atstovas.

Šis nepasisekęs skrydis gali labai skaudžiai atsiliepti Ukrainai ir Rusijai, kurios tikėjosi, kad “Sea Launch” projektas taps pagrindiniu nuolatiniu finansavimo šaltiniu jų kosminės erdvės ir erdvėlaivių kūrimo industrijai.

“The “Sea Launch” projekto komanda įsipareigojusi išsiaškinti, kokios įvyko klaidos, imtis aitinkamų veiksmų ir artimiausiu metu tęsi komercinius raketų paleidimus,” paskelbė “Boeing” atstovė Anne Eisele.

Rusijos Kosminės erdvės misijų kontrolės centro atstovas teigė, kad būtent 467-tą skrydžio sekundę Ukrainoje sukurta raketa nesugebėjo sėkmingai paleisti palydovą į orbitą.

Kompanija “ICO Global Communications”, įkura 1995-aisiais, planuoja į kosminę erdvę išleisti 10-12 kosminių palydovų ir ju pagrindu sukurti mobiliojo ryšio tinklą.

“ICO” atstovas teigė, kad palydovas buvo apdraustas, todėl šis nepasisekęs skrydis neturėtų stipriai paveikto tolesnių kompanijos planų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (19)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (8)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.