Pasaulio pabaigos penktadienį nebus

 (31)
Šį penktadienį pasaulio pabaigos dar nebus, o jei kas ir nutiktų, planetų kaltinti negalima, paskelbė NASA.
Gandai apie apokalipsę, įvyksiančią penktadienį 9 val. Lietuvos laiku, tikriausiai kilo dėl to, kad tuo metu Mėnulis ir 5 planetos - Merkurijus, Venera, Marsas, Jupiteris ir Saturnas - išsirikiuos vienoje linijoje. Planetų mes nematysime, nes jas užstos Saulė.

"Pasaulio pabaigos nebuvo nė karto, kai planetos išsidėstydavo tokioje linijoje, vadinamoje konjunkcija. Todėl nėra jokios priežasties, dėl kurios ši konjunkcija galėtų būti lemtinga", savo tinklalapyje nasa.gov rašo Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA).

"Penktadienį gali kilti cunamių, žemės drebėjimų ar kitų stichinių nelaimių, bet su kitomis planetomis jos neturės nieko bendra", teigia NASA.

JAV karinio jūrų laivyno observatorija Vašingtone, stebinti tokius dangaus reiškinius, teigia penktadienio konjunkciją būsiant netgi ne visai tikra.

"Planetos nebus išsirikiavusios visiškoje tiesėje kaip koks perlų vėrinys. Jei matytume iš Žemės, jos būtų nutolusios viena nuo kitos per 25 laipsnius", sakė observatorijos atstovas spaudai.

Pabrėždamas, kaip mažai šis reiškinys mus paveiks, atstovas pateikė teorinį pavyzdį: jei visas planetas galėtume surikiuoti vienoje linijoje mažiausiais galimais atstumais nuo Žemės, jų sukeltos potvynio bangos aukštis nuo normalių Žemės potvynių skirtųsi vos per popieriaus lapo storį.

Tačiau planetų konjunkcijos tebedomina astrologus, manančius, kad jos gali paveikti įvykius Žemėje, sakė atstovas.

Paskutinį kartą tokia pati planetų konjunkcija įvyko 1962 metais, o 710 metais planetos buvo išsirikiavusios dar tiesesne linija.

Abu šiuos įvykius laimingai išgyvenome, pažymėjo observatorijos atstovas spaudai.

Panaši planetų konjunkcija įvyks ir gegužės 17 dieną, bet jos taip pat nebus galima matyti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.