Pandos žiūri vaizdajuostes apie poravimąsi

 (2)
Kinijos tyrimų institute lytiškai neaktyvioms didžiosioms pandoms rodomos "sekso" vaizdajuostės, kuriose nufilmuotos kitos besiporuojančios pandos. Taip tikimasi paskatinti šios nykstančios rūšies žvėris aktyviau poruotis.
Pandas
Atrodo, kad toks metodas veikia, penktadienį pareiškė Kinijos Didžiųjų pandų tyrimų ir išsaugojimo centro direktorius Zhang Heminis (Džang Heminis).

"Mes demonstruojame lytiškai neaktyvioms pandoms vaizdajuostes, kuriose santykiauja kitos pandos", sakė specialistas.

Šis centras vykdo plačią pandų lytinio dauginimosi programą, kurios dėka patinų impotentų skaičių jau pavyko sumažinti nuo 80 iki 60 procentų.

Centras turi 46 pandas, kurių maždaug pusė yra patinai. Jis nuolat tobulina savo programą, kuria siekiama atgaivinti Kinijos pandų populiaciją. Natūraliomis sąlygomis ši populiacija nyksta, o nelaisvėje pandos atsiveda vos vieną kitą jauniklį.

Pagal šią programą taip pat praturtinama įprastinė pandų bambukų dieta bei rengiamos pratybos ir kolektyvinis bendravimas. Visa tai - siekiant atgaivinti sparčiai nykstantį Kinijos "nacionalinį turtą".

Per poravimosi sezoną natūraliomis sąlygomis jaunos pandos stebi, kaip suaugę patinai kovoja dėl savo partnerių ir poruojasi. Būtent taip jos sužino palikuonių vedimo paslaptis, aiškino Zhang Heminis.

Tačiau, pasak jo, kai pandos laikomos aptvaruose, jų seksualiniai troškimai ima blėsti.

Didžiosios pandos tokios retos, kad viso pasaulio zoologijos soduose jų yra tik apie 125. Kinijos Sečvanio, Šensio ir Gansu provincijų kalnuose liko tik maždaug 1 000, mano mokslininkai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.