Paauglystė dažnai atsimenama klaidingai

Jūsų paauglystės metai galbūt nebuvo tokie, kokius prisimenate, teigia JAV Šiaurės Vakarų universiteto mokslininkai. Vidutinio amžiaus vyrai paprastai netiksliai atsimena savo paauglystės įvykius, rašoma žurnale "Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry".
Mokslininkai ištyrė 67 sveikos psichikos vyrus, kurie pirmą kartą apie šeimos santykius, namus, pasimatymus, seksualumą, tėvų auklėjimą, religiją ir bendrai apie gyvenimą buvo klausinėjami tada, kai jiems buvo 14 metų. Antroji tokia pati tų pačių vyrų apklausa atlikta po 34 metų.

Paaiškėjo, kad suaugusiųjų atsimenami paauglystės įvykiai esmingai skiriasi nuo tuometinės tikrovės. "Dažnai sakoma, kad emocinių potyrių kupina paauglystė yra toks gyvenimo periodas, kurį sunkiausia įvertinti objektyviai. Mūsų tyrimai tai patvirtina", sakė straipsnio bendraautoris Danielis Offeris (Danielis Oferis). Tyrimo rezultatai svarbūs gydytojams, nes jiems reikia istorinių ir biografinių duomenų apie pacientus. "Galima tikėtis, kad ligonių, psichologiškai sutrikusių ar stresą patiriančių žmonių prisiminimų tikslumas yra dar mažesnis", sakė D. Offeris. Tačiau mokslininkai pastebėjo ir tai, kad kai kurie faktai beveik niekada nepamirštami. Tirti vyrai tiksliai prisimena tėvo uždarbį ir palygina jį su savuoju, be to, tiksliau prisimenamos draugystės su merginomis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.