Paaugliams už šokius teko po 35 rimbo kirčius

42-iems jaunuoliams ir merginoma, areštuotiems "nepadorios šokių nakties" metu, Irano teismas paskyrė 35 rimbo kirčius, trečiadienį teigė vietos laikraštis.
Policija įsiveržė į šokių aikštelę Shirazo mieste pietiniame Irane ir areštavo visus renginio organizatorius. Visi areštuoti jaunuoliai "vilkėjo nepadorius drabužius ir kartu šoko", pranešama laikraščio straipsnyje.

Beje, praeitą ketvirtadienį areštuoti buvo ir 40 jaunuolių, šventę gimtadienį viename iš šiaurinio Teherano restoranų. Po 1979-ųjų Islamo revoliucijos, nevedusiems vyrams ir netekėjusioms moterims draudžiama kartu pasirodyti viešose vietose, todėl bendri šokiai taip pat yra nelegalūs.

Tiek viešose įstaigose, tiek ir privačiuose namuose, kur iranietės gali sutikti nepažįstamus vyrus, moterys turi vilkėti juodais, visą kūną slepiančiais drabužiais.

Tačiau Irano gyventojai per pastaruosius mėnesius vis labiau ėmė ignoruoti griežtas taisykles. Tikimasi, kad Khatamio bendražygiams sausio mėnesį laimėjus parlamentinius rinkimus, atmosfera po truputį taps liberalesnė.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.