Paaugliai patiria spaudimą mylėtis nesisaugant

Kaip parodė Nacionalinės kampanijos už paauglių nėštumo prevenciją atlikta apklausa, beveik pusė jaunuolių pasidavę partnerio spaudimui, sutiko mylėtis be apsisaugojimo priemonių. Be to, svarbia nesaugaus sekso priežastimi paaugliai įvardino ir narkotikų bei alkoholio vartojimą.
Šios kampanijos vadovė Sarah Brown apklausos rezultatus pavadino “raudona vėliava”, teigdama jog “reikėtų dar labiau susirūpinti jaunimo seksualinio švietimu akcentuojant, kad susilaikymas nuo ankstyvių lytinių santykių yra geriausia išeitis”.

Nors neseniai atlikti tyrimai įrodė, kad paauglių nėštumas JAV per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo, tačiau vis dar nedaug žinoma apie būtent šios amžiaus grupės naudojamas apsisaugojimo priemones. Norėdami ištaisyti šią situaciją, kampanijos darbuotojai išanalizavo net trijų skirtingų nacionalinių jaunuolių apklausų duomenis ir nustatė kad:

- 1995-aisiais 49.5% 15-19 metų amžiaus baltųjų jaunuolių jau buvo mylėjęsi nors kartą (tuo tarpu 1988-ųjų duomenimis, tokių paauglių buvo 52.4%), juodųjų – 55% (1988-aisiais 59.5%).

- 88% jaunuolių prisipažino, jog “svarbu apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo kiekvienų lytinių santykių metu”.

- Tačiau net 3 iš 10 merginų savo paskutiniųjų lytinių santykių metu nesinaudojo jokiomis kontraceptinėmis priemonėmis.

- Apie 50% apklaustų merginų ir vaikinų sutiko, kad spaudimas iš partnerio pusės, alkoholio ar narkotikų vartojimas buvo pagrindinės priežastys, dėl kurių sekso metu nebuvo naudojama jokia kontracepcija.

“Paauglystės metais jie turėtų augti, mokytis, džiaugtis, o ne tapti tėvais ir rūpintis vaikais,” teigė Brown.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.