Nugaišo seniausias raganosis Europoje

Ciūricho zoologijos sode ketvirtadienį nugaišo juodasis raganosis Susi, seniausias šios rūšies individas Europoje, tiksliau - Europos zoologijos soduose.
Raganosiai gyvena Pietryčių Azijoje ir Afrikos atogrąžų juostoje.

Patelė Susi, kuri Ciūricho zoosode išgyveno 35 iš savo 39 metų, buvo užmigdyta, sakė sodo kuratorius. 900 kg masės gyvūnas jau kuris laikas kentėjo nuo senatvinių ligų ir beveik nevaikščiojo.

Į Ciūrichą Susi buvo atvežta iš pietų Kenijos. Ji atsivedė Mtoto, kuri taip pat sėkmingai veisėsi nelaisvėje ir atsivedė Embu, Kifaru, Pangani, Siwą (Sivą) ir Wandą (Vandą).

Afrikos savanose gyvenantys juodieji raganosiai yra labai reti, laisvėje jų likę vos 2,3-2,5 tūkst. 7-ajame dešimtmetyje juodųjų raganosių dar buvo 100 tūkst.

Juodieji raganosiai iš tikrųjų yra pilki, turi 2 ragus ir maitinasi krūmų šakelėmis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.