NASA palydovas tirs Žemės magnetinį lauką

Šeštadienį į kosminę erdvę paleistas NASA palydovas "Image" pradėjo dvejus metus truksiančią ir 150 mln. dolerių kainuosiančią misiją, kurios metu bus fotografuojamas Žemės magnetinis laukas. Šios nuotraukos padės apsaugoti satelitus nuo saulės audrų.
Pasak Pietvakarių tyrimo instituto mokslininkų, šis palydovas jiems suteiks pirmąją galimybę stebėti ir tirti Žemės magnetosferą. "Turbūt reikės perrašyti visus vadovėlius, nes pagaliau mes žinosime kaip iš tikrųjų atrodo magnetinis laukas," teigė instituto atstovė spaudai Maria Martinez.

"Image" misijos metu bus fotografuojami globaliniai plazmos srautai žemės magnetosferoje, padėsiantys nustatyti saulės "vėjo" ir saulės išspinduliuojamų dalelių poveikį planetos magnetiniam laukui. Kosminės audros dažnai sutrikdo magnetinį lauką ir taip gali sugadinti kosminius palydovus, erdvėlaivius bei satelitus.

Anot Martinez, projekto vadovai pirmuosius signalus iš palydovo pradėjo gauti praėjus valandai po jo paleidimo, tačiau pirmosios Žemės magnetosferos nuotraukos bus pradėtos daryti ne anksčiau kaip po 40 dienų. Nemažai laiko pareikalaus pilnas palydovo antenų ištiesimas, be to, iš pradžių reikės atlikti keletą bandymų ir įsitikinti, ar viskas veikia taip kaip turėtų, teigė instituto atstovė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.