Narkotikų antireklama televizijoje – neveiksminga

Televizijos programose bei muilo operose karts nuo karto pasirodančios žinutės, perspėjančios apie narkotikų žalą, nedaro jokio įspūdžio jauniems žmonėms, kurie jau yra bandę narkotikų, parodė apklausa.
Bad Kitty
Daugelis respondentų teigė, kad šios žinutės yra per daug vienašališkos ir negatyvios ir nesutampa su jų asmenine patirtimi ir pojūčiais, rašoma ataskaitoje, pateiktoje Transliacijų standartų komisijos.

Lordas Holme’as, komisijos pirmininkas, prisipažino, kad iš tikrųjų būtų galima šiek tiek realistiškiau pavaizduoti negatyvų narkotikų poveikį ir atsiriboti nuo melodramatiškos propagandos: “Kai jūs teigiate, kad vienintelė marichuanos cigaretė ar “Ecstasy” tablete gali negrįžtamai sugriauti visą jūsų gyvenimą, žmonės supranta, kad tai visgi netiesa – nes jie ir jų draugai jau yra išbandę narkotikus.”

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad visgi žiniasklaidos priemonės neturėtų priimti narkotikų vartojimo kaip “neišvengiamo jauno žmogaus gyvenimo etapo”, nesietų jo su prabangiu gyvenimo stiliumi ir nerodytų, neaiškintų kaip vartoti stiprius narkotikus.

Norėdami išsiaiškinti visuomenės požiūrį į televizijoje rodomas narkotikų antireklamos žinutes, mokslininkai apklausė 170 jaunų žmonių nuo 11 iki 35-erių metų. Apklausiamųjų ratas svyravo nuo visiškų ‘abstinentų’, teigusių, kad jie niekada nevartojo narkotikų ir to tikrai nedarys, iki tikrų narkomanų, kurie prisipažino kasdien vartojantys marichuaną, kokainą, heroiną ir kitas narkotines medžiagas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.