Mokslininkai iš nesubrendusių kraujo ląstelių išaugino kepenų ląsteles

Eksperimentą atliko "StemCells California Inc." Pastaruoju metu tai ne pirmas bandymas transformuoti kamienines ląsteles ir panaudoti jas medicinoje bei mokslo tyrimuose.

Kamieninės ląstelės gali išsidiferencijuoti į įvairias organizmo ląsteles. Mokslininkai viliasi, kad dėl šios savybės bus galima išauginti audinių ar net organų transplantacijai.

"StemCells" savo eksperimento rezultatus pateikė Eksperimentinės biologijos draugijos susitikime San Diege.

Kaulų čiulpų kamienines ląsteles, kurios paprastai virsta kraujo kūneliais, mokslininkai suleido pelėms su dirbtinai pažeistomis kepenimis. Kaulų čiulpai dažnai persodinami piktybinėmis kraujo ligomis sergantiems pacientams.

Antroje eksperimentų serijoje 50 proc. transplantacijų buvo sėkmingos - kamieninės kraujo ląstelės virto kepenų ląstelėmis.

Tai pirmas kartas, kai kepenų funkcija buvo atkurta tokiu būdu, sakė mokslininkai. Tikimasi, jog ateityje taip bus galima gydyti ir žmonių kepenų ligas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.