Mokslininkai abejoja, kad kreatinas padeda “auginti” raumenis

 (1)
Daugelis sportininkų bei atletų norėdami greičiau “užauginti” raumenis dažnai vartoja kreatiną – maisto priedą, parduodamą daugelyje maisto parduotuvių. Tačiau neseniai Amerikos sporto medicinos koledžo mokslininkai paskelbė, kad iš tikrųjų nėra jokių įrodymų, kad kreatinas stiprina ir didina raumenų masę.
Creatine
Iki šiol buvo manoma, kad šis maistinis priedas yra nekenksmingas, todėl jį gali vartoti visi. Tačiau iš tikrųjų žmonių sveikatai jis gali padaryti nemažai žalos, ypač kai jo yra vartojama per daug, teigiama mokslininkų tyrimo ataskaitoje, pateiktoje žurnale “Medicine and Science in Sports and Exercise”.

“Visi galvoja, kad šis preparatas yra natūralus, todėl nekenksmingas, tačiau daugelis natūralių elementų taip pat gali tapti kenksmingi, kai jų yra per daug,” teigė daktaras Ronaldas Terjungas, biomedicinos profesorius iš Misūrio universiteto.

Terjungas buvo vienas iš nemažos ekspertų grupės, nagrinėjusios šalutinį kreatino poveikį. Mokslininkai nustatė, kad kreatinas gali padidinti vandens kaupimąsi raumenyse ir taip suteikti jausmą, kad raumenys “auga”, tačiau iš tikrųjų šis preparatas neturi jokios teigiamos įtakos raumenų treniravimui ir jų stiprėjimui. Mokslininkų nuomone, kreatino sportininkams tikrai nevertėtų naudoti prieš fizinius pratimus, be to, jis nerekomenduotinas besilaukiančioms ar kūdikius maitinančioms moterims.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.