“Mis Amerika” nustato kenksmingus svorio standartus

 (1)
Paprastai "Mis Amerika" karūnos laimėtoja tampa visapusišku idealu paauglėms, todėl mokslininkams kelia susirūpinimą vis mažėjantis "gražiausiųjų amerikiečių" svoris, kurio desperatiškai siekiančios ir dažnai net badaujančios merginos ir moterys susiduria su sveikatos problemomis.
Amerikos medikų asociacijos kovo mėnesį išleistame žurnale mokslininkai iš Baltimorės Johnso Hopkinso sveikatos mokyklos pateikė savo išvadas, kurias padarė peržiūrėję 1922-1999 metų "Mis Amerika" renginio archyvus.

Mokslininkai įžvelgė akivaizdų konkurso nugalėtojų svorio mažėjimą, kuris per 80 metų sudarė net 12%, kai tuo tarpu gražuolių ūgis padidėjo 2%.

Atsižvelgus į milžinišką gražuolių rinkimų populiarumą televizijos žiūrovų tarpe (1999-siais "Mis Amerika" konkursą žiūrėjo net 10 mln. amerikiečių), galima teigti, kad žmonės šį konkursą suvokia kaip kasmetinį "grožio etalono" nustatymą.

"Šis atradimas pakankamai įdomus, tačiau mano nuomone, kiekvieną dieną televizijoje ar spaudos viršeliuose pasirodančios gražuolės daug stipriau veikia paauglių sąmonę nei tik vieną kartą per metus vykstančio renginio nugalėtojos," teigė Allison Field, Bostono medicinos mokyklos dėstytoja.

"Šio tyrimo rezultatų negalima laikyti tvirtais, nes buvo analizuojami tik sausi duomenys, o neklausiama pačių žmonių. Juk niekas nepasiteiravo merginų, kodėl jos nori sulieknėti. Ar tik todėl, kad "Mis Amerika" yra keliais kilogramais lengvesnė?"

Tačiau Field pažymėjo, kad ir šio tyrimo metu paliestas rūpestis dėl žiniasklaidos galios formuojant tam tikrus įvaizdžius ir standartus yra labai svarbus ir aktualus. Ji pripažino, kad tai, ką merginos ir moterys mato aplink save, bei tai, kas yra pateikiama žiniasklaidos priemonėse, iš tikrųjų dažnai nesutampa: "Kaip rodo tyrimai, bendras vidutinis Amerikos piliečių svoris nuolat auga, kai tuo tarpu "viršelių" merginos vis lieknėja."

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.