Mirštančiai rūkorei tabako kompanijos sumokės 20 mln. dolerių

Vienas iš Kalifornijos teismų įpareigojo dvi didžiausias tabako gaminių kompanijas sumokėti 20 mln. dolerių mirštančiai moteriai, kuri pradėjo rūkyti netrukus po to, kai ant cigarečių pakelių atsirado pirmieji įspėjimai dėl rūkymo grėsmės sveikatai.
San Francisko Aukštesnysis teismas nusprendė, kad kompanijos "Philip Morris Cos. Inc." bei "R.J. Reynolds Tobacco Holdings Inc." turėtų prisiimti atsakomybę dėl 40-metei Leslie Whiteley po 25 rūkymo metų išsivysčiusio plaučių vėžio.

Toks teismo sprendimas niekais pavertė tabako industrijos pagrindinį gynybos argumentą pirmą kartą pripažindamas, kad cigarečių gamintojai visgi yra atsakingi už sveikatos problemas, su kuriomis susiduria rūkoriai, ignoravę jau nuo 1969-ųjų ant pakelių pasirodančius perspėjimus dėl pavojaus sveikatai.

"Ši byla tikrai verta dėmesio. Daugelis žmonių, su kuriais aš kalbėjau, buvo labai nustebę, kad tabako kompanijos buvo įpareigotos sumokėti pinigus rūkančiajai. Būtent toks mentalitetas ir padeda cigarečių gamintojams laimėti daugelyje prieš juos iškeltų bylų," teigė analitikas Davidas Adelmanas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (27)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (8)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.