Meksikos miestas, švenčiantis 468-ąsias miesto

Meksikos miestas, švenčiantis 468-ąsias miesto įkūrimo metines, nutarė ta proga pagaminti milžinišką tradicinį pyragą - vadinamąją tortilją, vildamasis jog šis patiekalas padės miesto vardą įrašyti rekordų knygose.
Tortiljos yra plokšti kvietiniai paplotėliai, prieš K. Kolumbo atvykimą buvę pagrindinis meksikiečių patiekalas. Jie paprastai kepami delno dydžio, o su mėsa ir padažu sudaro kitą tradicinį patiekalą - "tako".

Tačiau kolonijinio miesto Vahakos, esančio maždaug už 450 kilometrų į pietus nuo Meksiko, gyventojai, pagaminę 4,4 metrų skersmens tortilją, labiau troško ne pasisotinti, bet patekti į Guinnesso (Gineso) rekordų knygą, pranešė miesto atstovė spaudai Jacqueline Robles (Žaklina Robles).

Jeigu tortilja bus nepakankamai didelė rekordui, ji dar galės jo siekti "tako" kategorijoje. Gyventojai pripildė tortilją 30 kilogramų sūrio, 30 kilogramų jautienos, 20 kilogramų pupelių bei 20 litrų padažo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.