Marichuanos rūkymas kenkia plaučiams

 (45)
Antradienį gydytojai iš Škotijos perspėjo, kad kiekvieną dieną į organizmą patenkančios marichuanos dozės vėliau gali sukelti rimtas plaučių ligas.
“Gali būti, kad psichoaktyvus šios narkotinės medžiagos aspektas nėra žalingas, tačiau pats rūkymo procesas, net nesvarbu kas rūkoma, gali labai pakenkti plaučiams, “ teigė gydytojas Martinas Johnsonas.

Jis kartu su kolegomis gydė keturis vyrus, sirgusius plaučių liga, kurią paprastai sukelia chroniškas, aktyvus rūkymas. Gydytojai niekaip negalėjo atsekti genetinių ar kitokių šios ligos priežasčių išskyrus tik tai, kad visi tie vyrai dažnai rūkydavo marichuaną.

“Tabako cigaretės paprastai turi filtrą, kuris šiek tiek apsaugo nuo kenksmingo poveikio, tačiau tuo nepasižymi pačių žmonių susuktos maricuanos cigaretės,” paaiškino Johnsonas.

Be to, nuo įprasto rūkymo skiriasi ir marichuanos rūkymo dinamika, t.y. rūkydami narkotines medžiagas žmonės paprastai giliau įkvepia ir dūmus ilgiau išlaiko kvėpavimo takuose.

“Marichuanos ir tabako kiekio palyginamieji tyrimai parodė, kad 3-4 per dieną surūkomos marichuanos dozės yra tokios pat žalingos, kaip ir surūkytas pakelis įprastų cigarečių,” sakė Johnsonas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (3)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.