"Lietuvio kalendoriaus" leidėja skundžiasi susidorojimu

"Kreipiuosi į visus "Lietuvio kalendoriuje" paminėtuosius, prašydama padėti apginti šią knygą. Taip pat kreipiuosi ir į nepaminėtus, tačiau pritariančius kalendoriaus teiginiams ir mintims", sakoma trečiadienį dienraštyje "Respublika" paskelbtame Danutės Balsytės pareiškime.

Jame Lietuvos šviesuomenė raginama susimąstyti - "kieno eilė ateis po susidorojimo su "Lietuvio kalendoriumi". Generalinis prokuroras prašomas apginti teisingumą ir sustabdyti Valstybės saugumo departamento "entuziastų" savivalę.

"Sąžinės nepraradę" Seimo nariai ir signatarai kviečiami neišsiginti, nes, pasak D. Balsytės, būtent jų mintys ir idėjos cituojamos kalendoriuje.

"Neišsižadėkite savęs, savo protėvių žemės ir Lietuvos ateities vizijos. Kreipiuosi į visus, kas dar lietuvis - jeigu neapginsime "Lietuvio kalendoriaus" - neapginsime ir Lietuvos", sakoma pareiškime.

D. Balsytės sudarytame ir privačiai išleistame kalendoriuje išspausdintas žemėlapis, kuriame dalis Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos teritorijos pažymėtos kaip okupuotos Lietuvos etninės žemės.

Lenkijai, Rusijai ir Baltarusijai pareiškus nepasitenkinimą tokiu leidiniu, sausio pabaigoje Valstybės saugumo departamentas knygynams uždraudė toliau pardavinėti 3 tūkst. egzempliorių išleistą kalendorių.

Šis kalendorius leidžiamas nuo 1995 metų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.