Lenkijoje bus ilgiausias savaitgalis Europoje

 (3)
Lenkai džiaugiasi, kad šiemet Lenkijoje bus pats ilgiausias savaitgalis Europoje, - nuo Velykų išėjus penkių dienų atostogų, galima ilsėtis lygiai dvi savaites.
Nuo balandžio 22 dienos lenkai švęs religinę, socialistinę ir valstybinę šventę. Pradžioje sės prie Velykų stalo, gegužės 1 dieną paminės Tarptautinę darbininkų solidarumo dieną, o gegužės 3 dieną taip pat nedirbs, nes jau beveik 10-metį Lenkija pažymi 1791 metų gegužės 3 dienos Konstitucijos dieną.

Iš viso Lenkijoje yra 11 šventinių dienų, daugiausia religinių. Be Velykų ir Kalėdų, lenkai dar mini Žolines, Švč. Mergelės Marijos kiaušinis ėmimo į dangų dieną bei Visų šventųjų dieną.

Kaip pažymi savaitraštis "Wprost", lenkai švenčių skaičiumi neatsilieka nuo turtingiausių pasaulio valstybių.

Tiek pat šventadienių - 11 yra Danijoje ir Vokietijoje, Norvegijoje yra 12 švenčių, o Graikijoje, Portugalijoje ir Suomijoje - 17.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.