Leninas Kirgizijos sostinėje stovi tvirtai

Kirgizijos parlamentas atmetė vienos deputatų grupės siūlymą demontuoti V.Lenino paminklą ir perkelti jį iš centrinės Biškeko aikštės į kitą vietą.
Daugelio parlamentarų nuomone, V.Lenino paminklas Kirgizijos sostinės centre yra "ne šiaip eilinė skulptūra", o "kultūros vertybė", turinti "didelę istorinę vertę" kaip vieno įspūdingiausių šalies vystymosi etapų simbolis.

Deputatai taip pat priėmė specialų įstatymą "Dėl V.Lenino paminklo", kuriame pažymima "didelė istorinė ir kultūrinė monumento vertė".

Spalio revoliucijos vado skulptūra centrinėje tuometinės Frunzės (dabar Biškekas) aikštėje buvo pastatyta 1984 m.

Nuo to laiko jau kelis kartus buvo mėginama nugriauti ar demontuoti paminklą, bet vis nesėkmingai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.