Latvijoje nebebus rengiami vaikų grožio konkursai

Tai numato vaikų teisių gynimo įstatymo pataisos, kurias ketvirtadienį patvirtino Latvijos parlamentas.

Pagal Latvijos įstatymus, vaiku laikomas jaunesnis nei 18 metų asmuo.

Draudimo vaikams dalyvauti grožio konkursuose iniciatorė yra parlamentinė komisija, tirianti pedofilijos bylą, atitinkamą įstatymo projektą pateikė jos narė Aida Predelė.

Modelių agentūros "Natalie" direktorius Erikas Meisanas šias pataisas pavadino "visišku absurdu", nes, jo nuomone, tai "sugriaus Latvijos modelių verslą".

Jis paaiškino, kad merginas ruošti manekenės darbui reikia pradėti jau nuo 14 metų. Pasaulio praktikoje manekenėmis pradedama dirbti nuo 16 metų.

Pasak E. Meisano, jo agentūros kartotekoje yra maždaug 60 merginų, kurių amžiaus vidurkis yra 17-18 metų, o 10 modelių yra 14 metų.

Norint pradėti rengti merginas manekenių darbui nuo 14 metų, būtina gauti tėvų leidimą, nuo 16 metų to nebereikalaujama.

Tačiau madų namų "Bude" direktorius Gintas Budė teigė BNS sudarantis sutartis tik su pilnamečiais asmenimis, kurie demonstruoja rūbus, ir jie nėra laikomi modeliais. Modelis - tai žmogus, pozuojantis menininkams, paaiškino G. Budė, pridūręs, kad tokį profesijos apibūdinimą rado enciklopedijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (4)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.