Krokuvos dešinieji nori pervardyti gatvę Dudajevo vardu

Kelių Lenkijos dešiniųjų partijų politikai Krokuvoje ketvirtadienį kreipėsi į miesto vadovą, prašydami dalį šio pietinio miesto Vesterplatės gatvės pervardyti velionio buvusio Čečėnijos prezidento Džocharo Dudajevo vardu. Šioje gatvėje yra Rusijos konsulatas.
D. Dudajevas buvo nukautas 1996 metų balandžio mėnesį per pirmąjį karą Čečėnijoje.

Prašymą palaikė Lenkijos pertvarkymo judėjimo (LPJ) nariai, Lenkijos ir Baltarusijos komitetas bei Nepriklausomos Lenkijos konfederacija.

"Jeigu pasirodys, kad pervardyti Vesterplatės gatvės nėra galimybių, miesto tarybos nariai gali pasiūlyti kurią kitą Krokuvos gatvę ar aikštę pervardyti Dudajevo vardu", sakė LPJ narys Robertas Bodnaras.

Be to, keli žmonės surengė piketą prie Rusijos konsulato Krokuvoje. Jie reikalavo išvesti Rusijos kariuomenę iš Čečėnijos, nutraukti čečėnų tautos genocidą ir paleisti suimtą čečėnų lauko vadą Salmaną Radujevą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Helovino gyvūnėlių maskarade - D. Trumpas su peruku ir jį lydintis apsauginis

Spalio 27 d. šventiškai papuošti šunys ir katės dalyvavo Helovinui skirtame renginyje – Fantasy Fest Pet maskarade, surengtame Floridoje, Ki Vesto saloje. Dalis šiame šventiškame maskarade dalyvavusių gyvūnėlių buvo papuošti politine tematika.

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.