Kosminis palydovas "Galileo" gali būti sudaužytas

NASA kosminis palydovas, tyrinėjantis Jupiterį, gali būti specialiai sudaužytas atsiradus net ir menkiausiai jo susidūrimo su vienu iš šios planetos palydovu Europa galimybei.
Taip būtų išvengta didelė žala Europai, kurioje mokslininkų manymu gali egzistuoti primityvios gyvybės formos.

1.5 bilijonus dolerių kainavęs Palydovas "Galileo" į kosminę erdvę buvo paleistas 1989-aisiais ir nuskriejo net 500 mln mylių, kad pasiektų gigantiškąją planetą. Jupiterio orbitoje palydovas pasirodė 1995-ųjų gruodžio mėnesį ir po dviejų metų trukusios pagrindinės misijos dar kelis metus jis tyrė išskirtinai tik Europą. Neseniai buvo pradėta naujoji "Galileo" Tūkstantmečio misija, kurią tikimasi tęsti iki 2001-ųjų vasario mėnesio.

"Galileo" valdymo komandos narys prisipažino, kad NASA svarsto galimybę 2002-aisais metais sudaužyti palydovą į patį Jupiterį arba vieną iš jo ledinių palydovų, nes jame gali būti išlikę žemiškų mikrobų, "Galileo" ir Europos susidūrimo atveju galinčių labai pakenkti pastarajam dangaus kūnui.

Mokslininkai mano, kad po Europą kaustančiu ledu gali telkšoti dideli vandenynai, kuriuose egzistuotų primityvi gyvybė. Beje, dar viena alternatyva būtų iš viso nukreipti palydovą nuo Jupiterio.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (16)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.