Kodėl Seimo nariai nemoka už paslaugas?

 (3)
Seimui priklauso du viešbučiai - vienas Gedimino prospekte ir kitas Vilniaus pakraštyje, Liudo Giros gatvėje. Jų gyventojai Seimo sąskaita save lepina visais patogumais, elektrinėmis viryklėmis ir t.t.

Abiejuose viešbučiuose gyvena pusantro šimto gyventojų. Gedimino prospekte įsikūrusiame viešbutyje, naujausiais duomenimis, vieši 131 asmuo: dauguma - parlamentarai ir jų šeimos nariai.

L.Giros gatvės viešbutyje daugiausia Seimo kanceliarijos darbuotojų. Iš 119 gyventojų šiame viešbutyje - tik 6 parlamentarai. Trys jų už teikiamas komunalines paslaugas moka. Vieną iš trijų L.Giros gatvės bendrabučio blokų (skirstomų pagal laiptines) 56 gyventojai privatizavo.

Pagal jau minėtą Seimo narių darbo sąlygų įstatymą konjunktūrinių viešbučių gyventojai parlamentarai nemokamai naudojasi baldais, kitu inventoriumi, radijo imtuvu ir televizoriumi (tik abonentinį mokestį už kabelinę televiziją patiems tenka sumokėti).

Seimo viešbučiuose gyvenantys parlamentarai nemoka už šias paslaugas: patalpų šildymą, elektrą, karštą ir šaltą vandenį, kanalizaciją, šiukšlių išvežimą, šiukšlių šalintuvo priežiūrą, liftą, bendrojo naudojimo patalpų ir viešbučio teritorijos priežiūrą bei valymą, šiluminio mazgo hidraulinius išbandymus, pastato patalpų apsaugos ir administravimo, inžinerinių įrenginių ir tinklų priežiūrą bei remontą, taip pat telefono abonentinį mokestį (išskyrus vietinius, tarpmiestinius ir tarptautinius pokalbius). Šias išlaidas apmoka Seimo kanceliarija.

Tuo tarpu vilniečiai parlamentarai iš gan nedidelės Seimo nario algos, nesiekiančios nė 1500 litų, turi patys išlaikyti savo būstą sostinėje.

Dalis vilniečių Seimo narių pamėgino savaip panaikinti šią nelygybę - persikėlė gyventi į nemokamą viešbutį. Tuomet ir teko Seimo valdybai priimti išrinktųjų vilniečių lengvatines galimybes ribojantį sprendimą. Seimo Bendrojo skyriaus vedėjas Gedeminas Aleksonis LŽ informavo, kad remiantis naujuoju valdybos sprendimu arčiau nei už 25 km nuo administracinės Vilniaus ribos gyvenantys parlamentarai už viešnagę Seimo viešbučiuose nuo šiol pagal nustatytus tarifus turės sumokėti komunalinius mokesčius. Tokia tvarka iki šiol buvo taikoma ir Seimo kanceliarijos darbuotojams, ilgus metus "viešintiems" prestižiniuose bendrabučiuose.

Iš provincijos atvykę Seimo nariai, mėgaudamiesi parlamentarų viešbučio patogumais, gali ir biznelį susukti - keleriems metams (priklausomai nuo savo kadencijų ilgio) išnuomoti būstą provincijoje ir gauti nuolatinį pelną.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.

Neįtikėtina kraujomaiša: suimta moteris, iš pradžių susituokusi su savo sūnumi, o paskui – su dukterimi (55)

Oklahomos valstijoje suimtos motina ir duktė, kaltinamos kraujomaiša. 43 metų Patricia Spann ir 25 metų Misty Spann susituokė šių metų kovo mėnesį Komančio apygardoje, praneša JAV televizijos kanalas KFOR, remdamasis teismo posėdžių protokolais.